Polish
Comfortum TRAVEL & PROJECTS Sp. z o.o.; email: biuro@comfortum.pl
close

SPA PRESTIGE DESIGN AWARDS to konkurs rozpoczęty w czerwcu 2012 z inicjatywy firmy COMFORTUM, który promuje najlepsze obiekty hotelarskie i DAY SPA wyróżniające się pod względem DESIGNU, ciekawej architektury i funkcjonalności.

Ideą, jaka przyświecała nam podczas tworzenia koncepcji konkursu było przedstawienie i promocja najciekawszych zrealizowanych dotychczas pomysłów dotyczących designu w obiektach SPA & Wellness w Polsce. Chcielibyśmy zwrócić uwagę mediów i opinii publicznej na nowatorskie projekty, ciekawy design i piękno budowli oraz wnętrz, którymi się otaczamy.

To strona internetowa poświęcona tematyce SPA & Wellness, istnieje od 2006 roku. Poprzez tą stronę mogą Państwo zapoznać się z ofertą dotyczącą SPA. Zaprezentowanych jest tutaj około 120 hoteli SPA, 25 gabinetów odnowy biologicznej i 9 aquaparków. Obiekty te zlokalizowane są na terenie całej Polski. Dodatkowo część prezentowanych hoteli znajduje się w Czechach i Hiszpanii. Na portalu znajdziecie Państwo informacje o obiektach, mapy, galerie, filmy oraz zdjęcia panoramiczne. Umieszczone są tu również przydatne informacje na temat idei SPA & Wellness, takie jak np. słownik SPA. Na portalu znaleźć można wydzielone hotele nagrodzone w konkursie SPA Prestige Awards, hotele certyfikowane znakiem SPA Quality Standard czy należące do grupy Polskie Hotele SPA & Wellness. Dodatkowo poprzez stronę spahotele.pl mogą Państwo kupić bony podarunkowe SPA, ponad 700 pakietów SPA, czy skorzystać z limitowanych ofert specjalnych.

Strona internetowa grupy marketingowej „Polskie Hotele SPA & Wellness”. To program marketingowy mający na celu wspólne promowanie polskich hoteli SPA & Wellness w internecie oraz podczas imprez targowych w Polsce i na świecie. Tworzony jest z inicjatywy firmy „Comfortum” - wydawcy katalogu hoteli SPA w Polsce i firmy rezerwacyjnej oraz hoteli tworzących grupę. Do grupy należy siedem certyfikowanych hoteli. Na stronie internetowej znajduje się opis każdego z nich.  Przed przystąpieniem obiekty poddawane są ścisłej kontroli. Obiekty podlegają wymaganiom certyfikacji SPA QUALITY STANDARD. Aby zakwalifikować się do grupy obiekt musi odznaczać się ponadprzeciętna obsługą Klienta oraz spełniać jego oczekiwania.

Jest to informacyjna strona internetowa skierowana do osób zainteresowanych tematyką SPA & Wellness, zarówno do osób związanymi z branżą jak i dla klientów. Można tu znaleźć informacje z hoteli SPA, DAY SPA, firm kosmetycznych oraz producentów i dystrybutorów wyposażenia. Publikowane są tutaj również ciekawe artykuły na temat SPA oraz ogólnie zdrowego tryb życia.  Każdy miłośnik SPA z pewnością znajdzie coś dla siebie. Portal został założony w 2007 roku w celu popularyzacji idei SPA & Wellness w Polsce. Raz w tygodniu generowany jest newsletter do kilku tysięcy użytkowników.

Strona internetowa firmy „Comfortum”. Została stworzona dla klientów chcących poznać zasady zdrowego odżywiania oraz filozofię wellness.  Portal powstał z pomocą najlepszych Szefów Kuchni hoteli SPA & Wellness, którzy prezentują w nim przepisy w stylu wellness. Każdy z przepisów jest starannie opisany, łącznie z wartościami odżywczymi. Istnieje także możliwość zamieszczenia własnego przepisu i tym samy wzięcia udziału w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami: m.in. pobytem w hotelu SPA lub zestawów kosmetyków SPA. Portal uzupełniony jest przez wiele ciekawych artykułów na temat właściwego przygotowywania i spożywania posiłków.

Comfortum od ponad 9 lat jest organizatorem dorocznego plebiscytu na „Najlepszy hotel SPA w Polsce”, w którym goście i sympatycy idei SPA mogą oddawać swoje głosy na wybrane hotele SPA. Oddawać głosy można poprzez wysłanie Wiadomości SMS lub poprzez formularze internetowe. Konkurs jest dwuetapowy. W pierwszym etapie wybierana jest pierwsza finałowa 10-tka hoteli i DAY SPA, w drugim etapie wybierana jest pierwsza finałowa trójka. Hotele SPA otrzymują nagrody w postaci pamiątkowych tabliczek konkursowych, dyplomów oraz nagrody rzeczowe. Także spośród głosujących losowane są osoby, które otrzymują cenne nagrody w postaci pobytów w SPA oraz cenne kosmetyki. W 2013 roku zakończyła się VIII edycja konkursu. Najlepszym hotelem SPA & Wellness został: hotel Biały Kamień Medical SPA.

Portal informacyjny poświęcony certyfikacji „SPA Quality Standard”. Znajdują się tutaj informacje o kryteriach wymaganych podczas certyfikacji wprowadzonej na rynek ponad 5 lat temu. W Polsce istnieje ponad 600 obiektów określających się jako SPA. Wiele z tych obiektów używa tego określenia bezpodstawnie, nie spełniając tym samym oczekiwań klienta. Aby temu zapobiec polscy eksperci z tej dziedziny stworzyli certyfikację SPA.  O przyznaniu certyfikatu decyduje niezależny zespół specjalistów z dziedziny hotelarstwa i SPA. Istnieją dwa etapy certyfikacji. Przejście pierwszego etapu uprawnia wykorzystanie przez przedsiębiorcę logo SPA QUALITY STANDARD oraz pozwala o ubieganie się o certyfikat na poziomach wyższych SPA QUALITY STANDARD – COMFORT, PRESTIGE lub LUXURY.

Jest to katalog stron internetowych związany z branżą SPA & Wellness. Klient poprzez ten portal może z łatwością wyszukać obiekty SPA w Polsce i na świecie. Na temat każdego z prezentowanych obiektów udostępnione są informacje między innymi o ofercie noclegowej i SPA. Oprócz hoteli SPA można tu znaleźć reklamy innych firm branżowych. Katalog istnieje od 2006 roku.

Comfortum jest organizatorem kongresów dla biznesu SPA, w których uczestniczą specjaliści z branży SPA z całego świata. Kongresy odbywają się raz na dwa lata w hotelach SPA w centralnej Polsce. Wykładowcy dobierani są poprzez gremium ekspertów. SPA & Wellness Quality Forum jest jednym z najbardziej prestiżowych kongresów biznesu SPA w Polsce jednocześnie wskazując nowe trendy w SPA i pokazując międzynarodowe spojrzenie na ten biznes. Branża SPA w Europie i na świecie rozwija się mniej więcej od 30 lat, w Polsce ma wielokrotnie mniejsze doświadczenia. Polscy konsulanci SPA bazują na kilkuletnich doświadczeniach niejednokrotnie wprowadzając inwestorów w błąd, niejednoznacznie wskazując kierunki rozwoju czy prowadzenia Marketingu. Wierzymy, że wiedza ekspertów światowego rynku SPA pozwoli zarówno inwestorom jak i hotelarzom SPA przybliżyć aktualne trendy czy prowadzić niekonwencjonalne formy Marketingu i zarządzania, z których korzysta cały świat. Szkolenia organizowane są na bazie dwudniowego seminarium. Uczestnictwo w kongresie poparte jest przez certyfikat uczestnictwa. Uzupełnieniem kongresu jest Festival Kuchni SPA & Wellness – impreza integracyjna dla uczestników kongresu, szefów kuchni hoteli SPA i pasjonatów zdrowego stylu życia. Festiwal obdywa się w postaci uroczystej kolacji wzbogaconej poprzez pokazy kulinarne, pokazy sztuki barmańskiej, kelnerskiej, prezentacji alkoholi i specjalnego przyrządzania dań oraz pokazów artystycznych.